Šarlenės regėjimai

Šarlenės regėjimas Nr. 409 (2 dalis) – Izrealis: Miežių ir kviečių derlius / Grūdų surinkėjai / Dievo kalendorius

2024 m. rugsėjo 10 d.

 

GRŪDŲ SURINKĖJAI: Manau, kad moteris, kurią Viešpats išryškino ir kuri renka likučius po miežių derliaus, yra kaip biblinė Rūta (Rūt 2:23). Tie, kurie yra su ja, surenka tai, ką Izraelio tikintieji pasėjo; jų liudijimus, ir tampa derliaus dalimi. Knygoje apie Rūtą grūdų surinkėjai buvo našlaičiai, našlės, vargšai ar svetimšaliai, kuriuos Dievas aprūpino savo Įstatymu (Kun 23:22). Rūta buvo svetimšalė, kuri ištekėjo už Judos genties atstovo. Ji buvo moabitė – Loto palikuonė – iš kraujomaišos tarp Loto ir jo dviejų dukterų (Pr 19:36). (Lotas buvo Abraomo sūnėnas.) Manau, kad Viešpats išryškino Rutą, nes mes, melsdamiesi už Izraelį, turėtume įtraukti ir svetimšalius, gyvenančius Izraelyje. Jie taip pat surinks tai, ką mesijiniai judėjai pasėjo, ir taps derliaus dalimi. Matome, kad surinkėjai trokšta rinkti; jie ieško ir yra pasiruošę priimti tiesą. Subrendę grūdai, kaip geras vaisius, tampa liudijimu tiems, kurie juos surinko ir jiems pranašavo. Kaip parašyta Apr 19:10, „Jėzaus liudijimas yra pranašystės dvasia“. Tikinčiųjų liudijimai duoda gerų vaisių – ir būtent tie geri vaisiai traukia žmones prie Jėzaus Mesijo (Mt 7:15-20). Tai yra Jėzaus Kristaus Mesijo liudijimo galia mumyse! Kadangi abu derliai – miežiai ir kviečiai – atstovauja Izraeliui, tikėtina, kad pirmojo derliaus Izraelyje mesijinių tikinčiųjų liudijimai pranašaus likusiems žydams bei kitoms tautoms; svetimšaliai atstovauja kitoms tautoms ir atveda juos prie Mesijo. Įdomi mintis!

 

Rūtai buvo leista rinkti – kaip svetimšalei – Boazo miežių laukuose. Esu tikra, daugelis skeptiškai žiūrėjo į ją. Bet Boazas laikėsi Toros (Kun 23:22) ir pasirūpino, kad ji būtų aprūpinta (jis taip pat žinojo apie jos gerumą anytai Naomei, kuri buvo jo išplėstinės šeimos dalis Betliejuje). Jis buvo pavyzdys, kaip aprūpinti mažiau pasiturinčius senovės bibliniais laikais, tačiau jo liudijimas galioja ir šiandien. Ar mes esame tokie pat paklusnūs, kai reikia pasirūpinti vargšais, našlėmis, našlaičiais ir mažiau pasiturinčiais? 1 Jn 3:16-18.

 

Dėl Boazo paklusnumo Dievo įstatymui jis ne tik aprūpino mažiau pasiturinčius, bet tapo Naomės atpirkėju, vesdamas Rūtą. Dievas juos visus palaimino gausa ir aprūpinimu, bet taip pat per Boazo ir Rūtos palikuonis jie tapo mesijinės kilmės dalimi. Po keturių Boazo kartų gimė karalius Dovydas, o po 28 kartų nuo Dovydo atėjo pranašautas Mesijas, Karalius Jėzus, kuris yra pirmieji visos kūrinijos vaisiai ir tapo galutiniu viso pasaulio Atpirkėju. Boazas, tapęs atpirkėju, vesdamas savo nuotaką Rūtą, yra panašus į santuoką tarp Jėzaus ir Jo žmonių. Remdamasi šia mintimi, galiu suprasti, kodėl kviečių derlius taip pat atstovauja Kristaus/Mesijo Nuotakai. Iz 62:5, Apr 19:7-9, Apr 21:9, Apr 22:17, 2 Kor 11:2, Ef 5:25-27.

 

Tiems, kurie nori sužinoti visą karališkąją Jėzaus genealogiją, žr. Mt 1:1-17. Nuo Adomo iki Abraomo yra 20 kartų, nuo Abraomo iki Dovydo – 14 kartų, nuo Dovydo iki Babilono nelaisvės – 14 kartų, o nuo Babilono nelaisvės iki Mesijo – 14 kartų. 20 + 42 = 62 kartos nuo Adomo iki Mesijo (tiesiog įdomi detalė).

 

DIEVO KALENDORIUS – Mano supratimu, biblinis kalendorius nėra tas pats kaip šiandieninis žydų kalendorius, nors skaičiau, kad tradiciniai žydai vis dar laikosi biblinio kalendoriaus. Dievas davė mėnulį (lunarinį), saulę (soliarinį) ir žvaigždes; jų padėtis ir ciklai padeda nustatyti sezonus sėjai ir derliui bei kada švęsti Viešpaties šventes. Mėnuliui, kiekvienas mėnuo prasideda nuo jauno mėnulio; kai pirmą kartą pasimato mėnulio pjautuvas. Pilnatis pasirodo apie mėnesio vidurį, o kai nebelieka mėnulio šviesos, tai rodo mėnesio pabaigą. Vienas mėnulio mėnuo trunka apie 29,5 dienos. Su mėnulio ciklų pagalba, pavyzdžiui, Pesachas (Perėjimas) švenčiamas 14 Aviv/Nisan dieną, atitinkančią miežių derlių ir pilnatį.

 

Mėnulio mėnuo. Mėnulis didėja link pilnaties ir mažėja link jauno mėnulio. Pilnatis yra biblinio kalendorinio mėnesio vidurys.

 

 

 

Tai studijuodama labai praplėčiau savo supratimą. Dievas konkrečiai pasakė, kad metų pradžia yra Avivo mėnesį, kuris yra pavasarį. Įst 16:1: „Švęsk Avivo mėnesį ir laikyk Pesachą Viešpačiui, savo Dievui; nes Avivo mėnesį Viešpats, tavo Dievas, išvedė tave iš Egipto naktį.“ Iš 12:2: „Šį mėnesį turite pradėti savo kalendorių; jis bus jums pirmasis metų mėnuo.“ O Sk 28:16: „Keturioliktoji pirmojo mėnesio diena yra Viešpaties Pesachas.“

 

Mano supratimu, žydų patriarchas Hilelis II 350-365 m. po Kristaus, valdant imperatoriui Julijonui, sukūrė žydų kalendorių, pagrįstą saulės metais. Pagal vieną šaltinį, Hilelis naudojo Babilonijos 19 metų ciklą su kai kuriais pakeitimais, kad nustatytų „žydų ritualus“ ar šventes. Buvo nustatyta, kad jie neteisingai apskaičiavo kūrimo pradžią – greičiausiai 3761 m. pr. Kr., kas būtų pašalinę kelis šimtmečius ir privertę žydų kalendoriaus pradžią sutapti su neteisingais metais, ir kiekvienus metus prasidėti neteisingu mėnesiu – rudenį, o ne pavasarį.

 

ŠIUOLAIKINIS ŽYDŲ KALENDORIUS. Kai kurie matematikai sugebėjo paaiškinti žydų kalendorių, naudodami 19 metų ciklą. Jis yra lunisoliarinis, naudojantis tiek saulę, tiek mėnulį, ir paaiškintas taip: mėnulio metai turi 12 mėnulio mėnesių ir apie 354 dienas, palyginti su saulės metais, kurių yra 365, todėl yra 11 dienų skirtumas. Hebrajų/žydų kalendorius priduria papildomų metų sistemą, kad žydų šventės nesikeistų į skirtingus sezonus. Palyginimui, Grigaliaus kalendorius kas 4 metus prideda papildomą dieną (vasario 29 d.), o hebrajų kalendorius priduria visą papildomą mėnesį. Papildomas mėnuo vadinamas Adar II ir yra pridedamas 7 kartus per 19 metų ciklą. Taigi, reguliarūs metai turi 12 mėnesių, o keliamieji metai – 13. Skaičiavimui: kas 19 metų skirtumas tarp mėnulio ir saulės metų yra 209 dienos. 19 metų x 11 dienų = 209 dienos. Pridėdami 30 dienų mėnesį 7 kartus per 19 metų, jie subalansavo tai kuo tiksliau. Kai kurie apskaičiuoja 7 x 30 = 210, tačiau kas 19 metų atsiliksite diena.

 

Atrodo, kad tai prasminga, bet jie apskaičiavo žydų Naujuosius metus (Roš Hašana), naudodami arčiausiai rudens lygiadienio esantį jauną mėnulį, kuris bus rudenį, o ne pavasarį. Man įdomu, ar tai galėtų būti naudojama tuo pačiu būdu, bet leidžiant pavasario lygiadienį ir pirmąją augančio mėnulio šviesą padėti nustatyti Roš Hašaną Avivo/Nisano mėnesį, kaip Dievas buvo numatęs tikruosius Naujuosius metus? Nesu matematikos specialistė, bet įdomu. Tiems, kurie nežino, Roš Hašana hebrajiškai reiškia „metų pradžią“.

 

https://bible-menorah.jimdofree.com/english/calendar-and-feasts/

 

 

Įdomu Jėzaus Mesijo geneologijos perspektyva:

 

https://www.conformingtojesus.com/charts-maps/en/genealogy_of_jesus_chart.htm

 

 

https://thepropheticbride.wordpress.com/2024/09/10/vision-409-part-2-israel-the-barley-and-wheat-harvests-the-gleaners-gods-calendar/